xbox-zone

Strefa dla graczy
Zadania dziennikarzy serwisów dla graczy

Dziennikarze serwisu dla graczy to coraz popularniejszy zawód. Tak, zawód, a nie hobby, bo coraz częściej jest sowicie opłacany.

Ludzie niezwiązani ze światem gier i nowych technologii rzadko jednak zdają sobie sprawę z ich zadań – czym się zajmuję dziennikarze growi? Ich głównym zadaniem są przede wszystkim recenzje. To one są najczęściej czytane i najbardziej pożądane przez graczy.

Dzięki temu gracze wiedzą, która gra jest warta uwagi, a którą lepiej ominąć na półce sklepowej. Poprzez recenzją mogą nabrać także wielu innych przydatnych informacji – chociażby płynność działania gry na poszczególnych komputerach czy długość głównej fabuły.

Podstawą pracy dziennikarzy growych jest także pisanie newsów. Najczęściej jest to tłumaczenie z angielskich stron, ale wymaga to dobrego researchu.

Tak więc taki dziennikarz nie tylko powinien znać język angielski na poziomie co najmniej podstawowym, a dodatkowo umieć przetłumaczyć specjalistyczne zwroty, ale także wiedzieć gdzie szukać interesujących i angażujących newsów.

kontakt.cjo.pl