xbox-zone

Strefa dla graczy
Wirtualny Wipeout z kinectem

W różnych krajach na całym świecie w pewnym momencie furorę robił program pod tytułem Wipeout. Na czym to polegało? Otóż uczestnicy mieli do pokonania dość trudną trasę składającą się z wielkich gumowych kul umieszczonych wodą, ze ścianki wspinaczkowej czy różnych mostów linkowych itp. Słowem, nie było łatwo. Tylko nieliczni potrafili dotrzeć do końca za pierwszym razem. Każdy kto oglądał ten program zastanawiał się na jednym – jakby to było znaleźć się po drugiej stronie ekranu? Gra Wipeout jest odpowiedzią na to pytanie. Jak wygląda rozgrywka z użyciem kinecta? Nadwyraz atrakcyjnie.

Gracze dostają do dyspozycji podobne levele, jak w telewizyjnym show. Jedyna różnica polega na tym, że nie ryzykujemy własnym zdrowiem, a sterujemy wirtualną postacią. Zastosowanie kinecta pozwala jednak na to, by każda kolejna rozgrywka pełna emocjonującym wyzwaniem. Sterowana przez Ciebie postać nie podskoczy, gdy naciśniesz przycisk. Sam musisz podskoczyć. To samo dotyczy wspinania czy unikania przeszkód.

Co jeszcze można powiedzieć o Wipeout? Z pewnością to, że przypadł graczom do gustu. Aktualnie w sprzedaży dostępne są trzy odsłony tej produkcji. Jeśli chcesz sprawdzić dlaczego gra tak dobrze się sprzedaje, najlepiej zamów jeden egzemplarz i przygotuj się na sporo dobrej zabawy. Wipeout nie pozwala się nudzić. Zwłaszcza wtedy, gdy do rozgrywki zaprosimy znajomych albo członków rodziny. Rywalizacja sprawia, że Wipeout jest jeszcze bardziej emocjonujący.

To wtedy gra pokazuje swój prawdziwy urok.