xbox-zone

Strefa dla graczy
Wirtualni bohaterowie
krzeslo dla graczy

Gry komputerowe mają różną postać. Z perspektywy poznawczej najbardziej interesującymi tytułami zdają się być gry przygodowe.

Znajdziemy w nich rozbudowane fabuły, wspaniałą grafikę czy interesującą oprawę muzyczną. Często pojawiają się w nich również oryginalni bohaterowie, wśród których jest co najmniej kilku takich, którzy doczekali się już miana postaci kultowych.

Świat gier komputerowych nie jest hermetyczny, co sprawia, że bardzo często przenika się on z innymi sferami. Działa to w dwie strony – można znaleźć gry bazujące na motywach z filmu, komiksu czy książek, ale i bohaterów wirtualnych, którzy na różne sposoby pojawiają się w kulturze masowej.

Oczywiście, żeby dany bohater mógł pojawić się poza światem gier, musi najpierw uzyskać pewien status wśród graczy. Właściwie tylko nieliczne postacie z tej sfery robią „karierę” poza nią.

Chodzi tutaj o znanych od lat bohaterów, którzy dorobili się odpowiedniej marki – są uznawani za kultowych czy nawet legendarnych. Stworzenie wizerunku takiej postaci wymaga czasu, jednak zdaje się być znakomitą inwestycją czasu i pieniędzy.

Później można sprzedać prawa do wykorzystywania tych wizerunków w wielu różnych przestrzeniach, takich jak chociażby kino, literatura, komiks czy reklama. Oczywiście, jeśli tego typu pomysły zostaną właściwie zrealizowane, to przyniosą spore dochody.

Zdaje się, że bohaterowie z gier coraz częściej przenikają do innych sfer. Spotykamy się z nimi na co dzień podczas oglądania telewizji czy też serfowania po Internecie.

pistolet hukowy Stalker www.odmianychwastow.com.pl