xbox-zone

Strefa dla graczy
Przytulanka sensoryczna – czym jest i dla jakich dzieci?
www.fondlar.pl

Dzieci potrzebują poczucia bezpieczeństwa i zapewnienia spokoju. Jednym ze sposobów, aby im to zapewnić są przytulanki sensoryczne. Nasze pociechy mogą się w nie wtulić, poczuć ich miękkość i ciepło, a co się z tym wiąże, poczuć się bezpiecznie. To spowoduje, że znacznie łatwiej będzie im zasnąć, a do tego jeszcze spokojnie będą mogły przespać całą noc. Dlatego też warto się zastanowić, jakie mają być te pierwsze przytulanki naszego dziecka. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że zapewniamy im to co najlepsze, a co się z tym wiąże, że wpływamy odpowiednio na rozwój naszego maleństwa.

Co one nam proponują?

Jeśli chodzi o to, jakie powinny być pierwsze przytulanki, warto się zastanowić czy nie powinny to być przytulanki sensoryczne. Są one miękkie, bezpieczne, oferowane w różnych rozmiarach, a więc dziecko spokojnie będzie mogło się do nich przytulić. Dodatkowo takie przytulanki sensoryczne posiadają metki, które nie tylko dziecko może gryźć, aby się uspokoić, ale również dzięki nim ćwiczy chwytanie, umiejętność, która z pewnością przyda mu się w późniejszym czasie.

Takie metki są miękkie, a jednocześnie solidnie przymocowane, a więc nie musimy się martwić, że nasze dziecko wyrządzi sobie nimi krzywdę. Koniecznie trzeba również powiedzieć, że tego typu pierwsze przytulanki świetnie sprawdzą się nie tylko w nocy podczas snu, ale również w ciągu dnia do zabawy.

Wszystko co potrzeba


Jedną z ważniejszych cech, jakie charakteryzują takie przytulanki sensoryczne, jest z pewnością też to, że są one kolorowe i posiadają ciekawe wzory. To niewątpliwie przyciąga uwagę dzieci i sprawia, że faktycznie chcą one posiadać takie coś. Często jest tak, że te pierwsze przytulanki towarzyszą dzieciom nie tylko w nocy, ale też przez cały dzień, bo maluchy nie chcą się z nimi rozstawać. Dlatego też, tak ważne jest to, aby były jak najbardziej wytrzymałe, a jednocześnie, żeby można je było szybko wyprać. To oznacza, że warto sprawdzić jakie pierwsze przytulanki są nam oferowane i z jakich materiałów są wykonane. Im będą ciekawsze, mocniejsze i milsze w dotyku, tym spokojniejsi będziemy, jeśli nasze dziecko będzie korzystało z tego typu przytulanek. Z pewnością warto sprawdzić co jest nam tutaj oferowane.

Może się okazać, że takie pierwsze przytulanki oferowane są w różnych typach, ale też w przystępnej cenie, co będzie oznaczało, że każdy znajdzie coś, co idealnie będzie nie tylko odpowiadało na jego potrzeby, ale co również stanie się niezastąpionym przyjacielem jego dziecka.

hurtownia zabawek łóżeczko mowgli