xbox-zone

Strefa dla graczy
Na czym polega fenomen gier sportowych?
www.ginomanzares.com

Trudno powiedzieć, jakie gry, które ukazały się na rynku w ostatnich latach, zasługują na największe uznanie. Po pierwsze, ciężko jest porównywać tytuły reprezentujące poszczególne kategorie, takie jak chociażby gry strategiczne czy zręcznościowe. Po drugie, nie wiadomo, jakie kryterium trzeba byłoby tutaj wziąć pod uwagę – czy miałaby to być liczba sprzedanych egzemplarzy czy też oceny publikowane w branżowej prasie i na poświęconych tej tematyce forach? Bez względu na to, jakie kryterium byśmy wybrali, to i tak w ścisłej czołówce znalazłoby się kilka gier sportowych.

Od dobrych kilku lat gry sportowe biją rekordy popularności. Grają w nie właściwie wszyscy: dzieci i dorośli, pasjonaci sportu i osoby w ogóle nim nie zainteresowane, mężczyźni i kobiety. Na czym polega fenomen tego typu gier? Z pewnością, nie na rozbudowanej fabule, ponieważ tej tutaj praktycznie w ogóle nie ma.

Na znakomitej grafice? Oczywiście, trudno krytykować szatę graficzną najlepszych gier sportowych, ale przecież w innych pozycjach też często pojawiają się znakomite animacje. Zdaje się, że jednym z ważniejszych argumentów, które przyczyniają się do popularności omawianych gier, jest to, że znaleźć w nich możemy wirtualne odwzorowania autentycznych piłkarzy i drużyn. Dla miłośników sportu z pewnością ma to duże znaczenie.

Warto jednak zauważyć, że takimi tytułami interesują się również ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają w ogóle do czynienia. Fenomen gier sportowych jest więc chyba nie do końca odgadniony.

El Pueblo