xbox-zone

Strefa dla graczy
Letnie opony

W okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni nasze samochody używane Żyrardów uzbrajane są w tak zwane letnie opony, które zaleca się stosować w temperaturze powietrza powyżej siedmiu stopni Celsjusza. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści, o których często zapominamy.

Latem bez trudu można jeździć na oponach uniwersalnych, które mogą spełniać ich rolę, bez konieczności tego całego procesu wymiany. Niemniej jednak letni produkt jest bardziej ekonomiczny i bezpieczniejszy.

Przede wszystkim ze względu na ich sezonowy charakter ich zużycie jest znacznie mniejsze niż w przypadku stosowania opon całorocznych. Również wykazują lepsze parametry podczas hamowania, obniżają opory toczenia, co znacznie wpływa na mniejsze zużycie paliwa.

Dlatego też tak wielu kierowców decydując się na sezonową wymianę opon, znacznie częściej wybiera właśnie letnie opony. Bowiem na zimówkach można jeździć tylko w niskich temperaturach, gdyż tylko wtedy spełniają swoje parametry i dają gwarancje bezpiecznej jazdy.

naszepsy.com.pl