xbox-zone

Strefa dla graczy
Lansowanie bohaterów gier

W dzisiejszych czasach rynek gier komputerowych prosperuje bardzo dobrze. Wśród najlepiej sprzedających się tytułów znaczny procent stanowią kolejne części gier, w których pojawiają się najpopularniejsze postaci z tego świata. Przynajmniej kilkoro z nich zdążyło się już dorobić uznanej reputacji, co znakomicie napędza sprzedaż.

Kultowi bohaterowie, nawet jeśli powrócą w średniej jakości tytule, to i tak zostają przychylnie przyjęci przez wiernych fanów. Jeśli dany bohater zostanie entuzjastycznie przyjęty przez miłośników gier komputerowych, to oczywistym jest jego rychły powrót. W tym przypadku działa ten sam mechanizm, który znamy chociażby ze świata filmów czy literatury.

Jeśli uwielbiamy danego pisarza czy postać filmową, to i tak będziemy chcieli się kolejny raz z nimi „spotkać”, nawet jeśli dane pozycje zbiorą negatywne recenzje. Zdaje się, że bohatera gier komputerowych można nawet dodatkowo wypromować. Tak było chociażby w przypadku Riddicka.

Tutaj kampania reklamowa gry była połączona z promowaniem filmu. Oba tytuły się więc niejako wspierały, co przyniosło producentom spore zyski. Czy Riddick jest jakąś szczególnie oryginalną postacią? Czy porusza się w świecie, który wyróżnia się czymś znaczącym od innych światów osadzonych w stylistyce science fiction? Zdaje się, że nie bardzo.

Mimo tego jest bardzo dobrze rozpoznawany, a gry i filmy, w których jest on główną postacią, zarabiają ogromne sumy. Zdaje się, że tego typu działania marketingowe będą w przyszłości powielane, skoro przynoszą sukcesy.