xbox-zone

Strefa dla graczy
Jaki promiennik podczerwieni jest najlepszy

Trudno jednoznacznie określić, które ze źródeł ciepła sprawdzi się najlepiej w kontekście ogrzewania pomieszczeń. Nie można odpowiedzieć na to pytanie w sposób jednoznaczny, ponieważ każda sytuacja jest inna, a co za tym idzie występują zupełnie inne potrzeby i oczekiwania związane z pracą urządzeń grzewczych. Ich efektywność jest uzależniona od różnych czynników – nie ma pod tym względem nic zaskakującego. Rozważając wybór konkretnego źródła ciepła, prędzej czy później konsument trafia na promienniki podczerwieni. To opcja, którą trudno zaliczyć do bardzo popularnych, jednakże w pewnych sytuacjach jest wybierana. Kiedy konkretnie? Dość powszechnie promienniki są traktowane jako ciekawa alternatywa dla nagrzewnic. Te ostatnie mają oczywiście wiele atutów, jednakże są też wady, które sprawiają, że uwaga niektórych klientów kieruje się właśnie w kierunku promienników.

Są to urządzenia, w których bezpośrednio za wytwarzanie wysokiej temperatury odpowiada specjalna lampa. Istnieją modele z różnymi typami lamp. Najczęściej spotykane są promienniki kwarcowo-halogenowe i one oferują największą moc grzewczą. Dalej w tym swoistym „rankingu” efektywności mamy promienniki kwarcowo-węglowe, kwarcowe i ceramiczne, a także panele. Są także modele, w których spalany jest gaz. Dobór zawsze uzależniony od potrzeb i oczekiwań Różna długość fali cieplnej powoduje, że poszczególne warianty lepiej sprawdzą się w pomieszczeniach mniejszych, a inne w większych. Bardziej efektywne urządzenia oczywiście powinny pojawić się w ramach większego metrażu, co nie powinno nikogo dziwić.

Te słabsze można stosować w małych metrażowo pomieszczeniach, w tym także w domach. Czasami promiennik stanowi jeden ze sposobów na dogrzanie pomieszczeń, jeśli inne źródło ciepła nie jest wystarczające. Odpowiednich modeli oferowanych na rynku jest sporo – można zatem swobodnie spośród nich wybierać, kierując się przede wszystkim przesłankami natury praktycznej. Warto zdecydować się na rozwiązanie odpowiadające potrzebom indywidualnym. To ogólna zasada, jaką trzeba się kierować przy wyborze jakiegokolwiek urządzenia tego rodzaju. Potencjał w tym zakresie jest spory, o czym chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Jeśli mamy mniejszą przestrzeń do ogrzania, nie ma większego sensu kupować mocniejszego i z reguły droższego urządzenia.

Promiennik o mniejszej wydajności będzie wtedy wystarczający. Rzecz jasna w przypadku pomieszczeń większych trzeba rzecz jasna zdecydować się na coś innego.

koparki sprzedaż palnik na propan butan