xbox-zone

Strefa dla graczy
Jaka powinna być recenzja na serwisie dla graczy?

Działanie serwisu o grach i skierowanego do graczy bez recenzji najpopularniejszych produkcji jest właściwie niemożliwe. To często nie tylko jedna z części takich portali, ale często także ich najważniejsza część.

Jak powinno się tworzyć recenzje gier? Przede wszystkim trzeba to robić uważnie i z rozsądkiem. W wielu grach fabuła odgrywa kluczowa rolę i tutaj recenzent staje przed trudnym zadaniem – musi przedstawić o co chodzi w grze, ale jednocześnie nie zaspoilerować jej przebiegu.

Musi podać zarys fabuly, ale nie przesadzić ze szczegółami. Często jest to czynnik, który ostatecznie decyduje o ocenie recenzji.

Recenzja powinna być takżę napisany prosty i jasnym językiem – nie trzeba uciekać od metafor i porównań, ale ich częstotliwość może podchodzić pod grafomanię, a nie udaną recenzję. Dlatego też z różnego rodzaju środkami stylistycznymi czy specjalistycznymi zwrotami nie można przesadzać.

Recenzja powinna też zawierać subiektywną ocenę autora, która powinna być jednak podparta jakimiś argumentami, a dodatkowo kilkunastoma przegranymi godzinami. Tylko po obyciu się z grą recenzja moze być jakkolwiek wartościowa.

www.srodkinachwasty.com.pl