xbox-zone

Strefa dla graczy
Jak zostać dziennikarzem serwisu dla graczy?
www.nachwasty.com.pl

Jeszcze kiedyś zawód dziennikarza zajmującego się grami był bardzo ekskluzywny – rzadko kto miał na to szanse, a to z racji małej liczby serwisów dla graczy. Obecnie przy rosnącej wciąż popularności gier i mnogości tego typu stron, jest to znacznie prostsze.

Przede wszystkim warto wyspecjalizować się w jednej dziedzinie. Nie oszukujmy się – nie ma nikogo, kto znałby się na wszystkich grach świata.

Dlatego też warto wybrać sobie te gry, które najbardziej nas interesują, na przykład bijatyki i to na nich skupiać się w swoich recenzjach. Dzięki szerokiej znajomości gatunku, będziemy mogli pisać znacznie ciekawsze recenzje.

Po drugie – warto pokazać wszystkim, że umie się pisać. Czyli albo przygotować sobie kilka recenzji, które będą stanowiły nasze portfolio lub też założyć sobie blog, który będzie skupiony wokół recenzji gier.

Dzięki temu przy ewentualnej rekrutacji będziemy mieli czym się pochwalić. No i przede wszystkim – dużo ćwiczyć.

Aby się wybić, trzeba mieć bez wątpienia wysokie umiejętności językowe, które przełożą się na świetne teksty, jeśli połączymy jest z wiedzą merytoryczną. Tylko w taki sposób możemy się wyróżnić i zdobyć przychylność rekruterów serwisów growych, a jednocześnie zdobyć wymarzoną pracę jako dziennikarz związany ze światem gier.

Warrior Chairs Sp. z o.o. www.zlot2010krakow.pl