xbox-zone

Strefa dla graczy
Jak zostać dziennikarzem growym?

Dziennikarstwo to jeden z najbardziej obleganych kierunków studiów. Najwięcej adeptów dziennikarstwa marzy o dziennikarstwie miejskim, politycznym czy też sportowym.

Jednak pojawia się także nowy trend, do którego niekoniecznie potrzebne jest ukończenie studiów dziennikarskich, a mianiowicie dziennikarstwo growe. Coraz cześciej serwisy dla graczy oferują płatną pracę dziennikarzom growym.

Dlatego też warto zastanowić się jak nim zostać? Choć brzmi to jak wyzysk, to warto zacząć od pisania za darmo na pomniejszych serwisach. Dzięki temu nabywamy niezbędnego doświadczenia, ciągle doskonalimy swoje umiejętności pisania i budujemy swoje portfolio.

Dzięki temu w późniejszej fazie, gdy staramy się o angaż w większej redakcji, mamy teksty, którymi możemy się pochwalić i doświadczenie w zakresie dziennikarstwa growego. Aby zostać dziennikarzem growym trzeba być także cierpliwym i czekać na swoją szansę – przy obecnym rozwoju rynku prędzej czy później serwisy growe będą szukać kolejnych recenzentów.

www.cechnowytarg.pl