xbox-zone

Strefa dla graczy
Gry komputerowe nie muszą być brutalne

Zazwyczaj najgłośniej jest o tych grach komputerowych, które zawierają w sobie wiele przemocy i w których leje się krew. Nic dziwnego, zakazany owoc zawsze najbardziej ciągnie, a to oznacza, że dzieci są zainteresowane takimi grami, chcą sprawdzić co w nich znajdą i jakie będą miały tam możliwości. To właśnie wówczas, gdy zbyt młode osoby grają w tego typu gry, zaczynają o nich krążyć opinie, że są zbyt brutalne i takich gier nie powinno być na rynku. Prawda jednak jest taka, że każda gra ma swoje ograniczenia wiekowe i osoby, które są młodsze niż wskazuje na to producent danej gry komputerowej, nie powinny po taką grę sięgać.

Te w których znajdziemy przemoc przeznaczone są dla znacznie starszych osób, ale to nie oznacza, że nie znajdziemy ciekawych gier komputerowych, które jednocześnie będą pozbawione przemocy.

Jaki typ nas interesuje?

Musimy pamiętać, że gry komputerowe oferowane są w różnych rodzajach, a to oznacza, że na początek powinniśmy się zastanowić nad tym, która z nich najbardziej zainteresuje nas. Jeśli nie lubimy przemocy, to powinniśmy omijać wszelkie gry komputerowe, których tematyka opiera się na wojnie, na walkach gangów czy na utarczkach z policją. Nie mniej, możemy wybierać w takich propozycjach, które będą sprawdzały naszą wiedzę.

Czy to z języka polskiego, z geografii, matematyki czy biologii. Możemy wybrać również takie gry komputerowe, w których będziemy mogli się wykazać logicznym myśleniem, ponieważ będziemy musieli coś odkryć, zbudować, przestawić, aby móc się dostać do dalszej części gry. Może się też okazać, że zainteresują nas gry, w których będziemy musieli się wykazać umiejętnością szybkiego myślenia, reagowania i zwinnego pokonywania różnych przeszkód. A możemy wybrać gry sportowe, gdzie będziemy mogli grać w sporty indywidualne i drużynowe, przeciwko innym graczom albo przeciwko maszynie jaką jest komputer.

Możliwości jest tutaj naprawdę wiele, dlatego warto się temu dokładnie przyjrzeć.

Szukajmy, a znajdziemy

O tych brutalnych grach komputerowych jest głośno, ponieważ wzbudzają one sporo kontrowersji, zwłaszcza jeśli grają w nie osoby znacznie powyżej wyznaczonego wieku. Jednak warto pamiętać, że w tym natłoku informacji ginie wiele wartościowych gier, które nie mają w sobie nic brutalnego, które dadzą nam spokojną rozrywkę, a do tego jeszcze pozwolą sprawdzić a może nawet i powiększyć naszą wiedzę. To wszystko oznacza, że musimy się zastanowić, jaki typ gier komputerowych najbardziej by nas interesował, a następnie powinniśmy poszukać konkretnej opcji, która będzie spełniała wszystkie nasze oczekiwania.

Możliwości jest tutaj naprawdę sporo, dlatego też nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem czegoś odpowiedniego. Czasami możemy znaleźć filmiki, na których nagrane jest jak ktoś inny przechodzi kolejne poziomy w danej grze, a więc w ten sposób także możemy sprawdzić, czy będzie nam ona odpowiadała. Koniecznie zobaczmy jakie gry komputerowe są nam proponowane i które z nich pozbawione są przemocy. Możemy wybrać coś znacznie spokojniejszego, co pozwoli nam się zrelaksować i co zachwyci nas pięknem krajobrazów, oraz jakością wykonania.