xbox-zone

Strefa dla graczy
Fenomen „Wiedźmina”
www.hierophant-nox.com

Każdego roku w świecie gier komputerowych pojawiają się interesujące pozycje. Chodzi tutaj zarówno o kolejne edycje najpopularniejszych gier, jak też o zupełnie nowe gry, które w szybkim czasie zyskują wiernych fanów.

Rzadko się zdarza, że powszechnym uznaniem cieszą się produkcje wywodzące się z naszego kraju i chociażby dlatego warto powiedzieć kilka słów o największym naszym sukcesie ostatnich lat, czyli o dwóch edycjach gry „Wiedźmin”. Omawiana pozycja stworzona została na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego, jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy.

Tytułowy Wiedźmin to główny bohater większości jego książek, który wśród fanów fantastyki jest postacią kultową. W świecie gier, bohater ten zrobił niemalże taką samą furorę, jak w kręgach literackich i nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest on bardzo oryginalną i interesującą postacią.

Oczywiście, na atrakcyjność gry komputerowej składa się nie tylko dobra fabuła, ale również szata graficzna. W przypadku „Wiedźmina” jest ona naprawdę znakomita.

Warto dodać, że niektóre filmiki, które pojawiają się w grze zostały wykonane przez samego Tomasza Bagińskiego, czołowego polskiego grafika, który ostatnio zasłynął stworzeniem spotu promującego igrzyska w Soczi. „Wiedźmin” został entuzjastycznie przyjęty nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach świata.

Świadczyć może o tym wysoka sprzedaż oraz pochlebne recenzje. Jeśli ktoś pasjonuje się grami komputerowymi osadzonymi w fantastycznym świecie, to z pewnością powinien sprawdzić omawianą pozycję.

Warrior Chairs Lokale inwestycyjne APM Development