xbox-zone

Strefa dla graczy
Dziennikarze serwisów growych

Dziennikarz związany z serwisami dla graczy to coraz popularniejszy kierunek poszukiwań pracy przez młodych ludzi. Szczególnie, że w tym biznesie czekają duże pieniądze.

Jakie kryteria powinien spełniać dziennikarz growy? Przede wszystkim powinien mieć niezbedną wiedzę, która pozwoli mu rzetelnie recenzować gry. Aby robić to dobrze, trzeba mieć za sobą kilkaset przegranych godzin w gry różnego rodzaju.

Inaczej ciężko odnieść się do tego, jak recenzowana gra wypada na tle konkurencji czy nieśmiertelnych klasyków. Dziennikarz growy, tak jak i każdy inny, musi popisywać się znajomością języka polskiego.

W tym wypadku jest jednak jeszcze o tyle trudniej, że powinien znać także język specjalistyczny, który będzie zrozumiany przez osoby zaangażowane w świat gier. Choć tego typu kontrukcji nie powinno się nadużywać, to warto od czasu do czasu wpleść tego typu urozmaicenie do tekstu.

Jak widać, rola dziennikarza growego wcale nie różni się od innych dziennikarzy. Także muszą spełniać podstawowe kryteria dziennikarstwa, a jednocześnie orientować się w komputerowych realiach.

krzeslo dla graczy