xbox-zone

Strefa dla graczy
Czy znamy Phoenix 2100 (przesiewacz wibracyjny)

Są takie sytuacje, podczas których bardzo ważne jest oddzielenie od siebie różnych elementów, które występują w różnych wielkościach. To właśnie powoduje, że w kopalniach niejednokrotnie korzysta się ze specjalnych maszyn, które swoją pracą pozwalają sortować kruszywa, ziarna, a nawet fragmenty skał, dzięki czemu można z nich wyodrębnić to, co jest dla nas najważniejsze. Jednak żeby tak się faktycznie stało, muszą być tutaj zastosowane odpowiednie maszyny, a dodatkowo jeszcze potrzeba ludzi, którzy będą potrafili je w odpowiedni sposób obsługiwać.

Z czego możemy skorzystać?

Jeżeli zależy nam na oddzieleniu od siebie różnych cząsteczek, które później będą mogły być wykorzystywane na różne sposoby, to z pewnością powinniśmy zobaczyć, jak działa przesiewacz wibracyjny Phoenix 2100. Może się okazać, że to właśnie jest maszyna, której cały czas poszukiwaliśmy. Dzięki jej przesuwającej się i wibrującej taśmie, możemy sprawić, że interesujące nas cząsteczki będą spadać do specjalnego pojemnika i w ten sposób uda nam się je oddzielić od cząsteczek, którymi nie będziemy zainteresowani, bo są na przykład zbyt duże.

Co ważne, zazwyczaj możemy korzystać tutaj z różnego rodzaju sit, co pozwoli nam na wyodrębnienie bardzo małych cząsteczek, jak i trochę większych, a to oznacza, że dzięki temu znacznie będziemy mogli przyspieszyć naszą pracę.

Jaki materiał?

Przede wszystkim zanim podejmiemy ostateczną decyzję, że chcemy zainwestować w przesiewacz wibracyjny Phoenix 2100, powinniśmy się zastanowić jaki materiał chcemy przesiewać i w jakich warunkach. Czy ma to być materiał suchy czy mokry, czy będzie nam chodziło tylko o jego przesianie, czy może zależy nam również na tym, aby był on spłukiwany i odmulany? Dodatkowo warto sprawdzić, pod jakim kątem można ustawić Phoenix 2100 i czy faktycznie będzie on odpowiadał naszym potrzebom. Dzięki odpowiednio dobranej maszynie, może się okazać, że uzyskanie sporej ilości materiału, w stosunkowo krótkim czasie, nie będzie trudne, ani skomplikowane. Zwłaszcza jeśli będziemy mieli kogoś, kto będzie potrafił obsługiwać takie maszyny. Warto zobaczyć jakie maszyny przesiewowe są nam oferowane, tak aby wybrać takie, które będą oferowały sitka o odpowiednich rozmiarach, pozwalających na wydobycie takiego materiału, na jakim najbardziej nam zależy.

To też oznacza, że takie maszyny bardzo często używane są w kopalniach i różnego rodzaju żwirowniach, gdzie trzeba mniejsze cząsteczki oddzielić od większych.

manipulatory http://www.bamartech.pl/