xbox-zone

Strefa dla graczy
Czy używane opony mogą być w dobrym stanie?
www.cyforwypolsat.pl

Każdy kto ma samochód raz na jakiś czas staje przed dylematem związanym z kupnem opon. Z jednej strony możemy kupić fabrycznie nowe, które będą nam dawały gwarancję bezpieczeństwa podczas jazdy, ale które są niestety dość drogie, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na produkt z górnej półki. Z drugiej strony proponowane nam mogą być opony używane. Tutaj możemy zaoszczędzić naprawdę bardzo wiele, ale jednocześnie musimy sobie zdawać sprawę z tego, że takie opony mogą być w różnym stanie, a to co widoczne gołym okiem, nie zawsze musi nam mówić wszystko o danej oponie. Czy więc naprawdę opłaca się kupować używane opony? Czy można je dostać w dobrym stanie?

Zwróćmy uwagę na kilka kwestii

Przede wszystkim, jeśli wiemy, że nie stać nas na nowe opony, to warto wziąć pod uwagę zakup używanych, które będą miały dobry bieżnik.

W końcu lepiej jeździć na używanych w dobrym stanie, niż na całkiem zużytych. Jednak zanim przejdziemy do zakupu takich opon powinniśmy dokładnie się im przyjrzeć. Sprawdzić jak faktycznie ten bieżnik się prezentuje i czy czasami nie ma jakichś widocznych uszkodzeń opony, które mogłyby stwarzać zagrożenie podczas jazdy. Warto też sprawdzić opinie o miejscu, w którym takie opony chcemy kupić, jak i zobaczyć w jaki sposób są one przechowywane, bo to również będzie miało wpływ na ich stan. Może się wówczas okazać, że jednak lepiej będzie kupić tańsze opony, ale mimo wszystko nowe.

Nie zawsze wszystko widać

Musimy się również liczyć z tym, że nie wszystkie uszkodzenia, które powstają na oponach są widoczne gołym okiem. Może się wówczas okazać, że dopiero po założeniu takiej używanej opony dowiemy się, że nie jest ona w tak dobrym stanie jak uważaliśmy. Możemy wówczas usłyszeć od wulkanizatora, że nie da się jej odpowiednio wyważyć, ale czasami też dopiero podczas jazdy będziemy mogli zauważyć, że coś z naszą oponą jest nie tak, jak być powinno. Dlatego też, tak ważne jest to, abyśmy po jej założeniu zwrócili baczną uwagę na to, jak zachowuje się nasz samochód, czy czasami nas nie znosi na którąś stronę. Jeśli tylko zauważymy coś podejrzanego to jak najszybciej powinniśmy wymienić taką oponę.

Dlatego też, jeśli decydujemy się na zakup używanych opon, to musimy się liczyć z tym, że mogą się pojawić różnego rodzaju niespodzianki, które niekoniecznie będą miłe i które nie zawsze będą widoczne na pierwszy rzut oka.

Ważny może być każdy szczegół

Jeżeli wymieniamy wszystkie opony naraz, to powinniśmy sprawdzać również datę wyprodukowania takiej opony. Powinny być one do siebie jak najbardziej zbliżone, bo wówczas będzie istniała największa szansa na to, że taka opona będzie dobrej jakości. Warto również zwrócić uwagę na miejsce, w którym były one przechowywane. Czy nie były wystawione na działanie paliwa lub jego oparów, czy nie oddziaływały na nie promienie UV.

Należy się również przyjrzeć czy taka opona nie ma żadnych widocznych uszkodzeń, albo przeprowadzanych napraw, ponieważ wszelkie tego typu czynniki również powinny ją wykluczyć i powinniśmy zrezygnować z jej kupowania. Podczas kupowania opon używanych musimy być bardzo ostrożni i musimy brać pod uwagę wiele różnych czynników. Im dokładniej przyjrzymy się samej oponie, jak i miejscu w którym jest ona sprzedawana, tym większa będzie szansa, że uda nam się kupić oponę używaną, która będzie w dobrym stanie.

24 mobile tyres fitting rushden