xbox-zone

Strefa dla graczy
Czy Facebook pozwala na selekcję informacji?

Wielu z nas zmaga się na co dzień z rzeczywistością, która nie do końca odpowiada naszym oczekiwaniom. Media niemal bombardują nas informacjami o tym, co dzieje się na świecie. Każdy z nas, niezależnie od tego, czy zdaje sobie z tego sprawę, czy też nie, korzysta z mediów, których linia programowa w znacznym stopniu pokrywa się z jego światopoglądem.

Na taką selekcję informacji pozwala również Facebook. Na Facebooku widzisz w większości informacje, których oczekujesz od portalu. To od ciebie zależy, jakie strony śledzisz.

Logiczne więc, że nie „lajkujesz” takich profili, których treści mogłyby cię denerwować. Dzięki temu sam selekcjonujesz rodzaj uzyskiwanych informacji. Treści, które pojawią się na twojej tablicy, przynajmniej częściowo będą pokrywać się z twoim światopoglądem.

Przykładowo, jeśli jesteś zwolennikiem In vitro, śledzisz strony prowadzone przez osoby, które podzielają twoją opinię. Dzięki temu informacje o tym, że sztuczne zapłodnienie jest złem, nie będą psuły ci humoru. Możliwość takiej selekcji informacji sprawia, że nadawcy nowoczesnych mediów tym bardziej muszą starać się, by utrzymywać swoich odbiorców – z grona zainteresowanych danymi treściami można wypisać się nad zwyczaj łatwo: jednym kliknięciem.

agencja brandingowa poznań