xbox-zone

Strefa dla graczy
Bohaterowie z gier komputerowych

Tak jak literatura czy film mają swoich kultowych bohaterów, tak samo ma ich również świat gier komputerowych. Chociaż gry są popularne raptem od kilku dekad, to jednak zdążyły doczekać się już bardzo popularnych i cenionych postaci.

Co ciekawe, coraz częściej takie postacie przenikają również do innych sfer, a także są z nich „przejmowane” i adaptowane do potrzeb wirtualnego świata. Twórcy gier komputerowych najczęściej zapożyczają postaci z ze świata science fiction i fantasy.

Chodzi tutaj nie tylko o książki i filmy, ale również o komiksy, których bohaterowie bardzo często pojawiają się w grach. Można wskazać przykłady, kiedy to bohater wtórnie wykorzystany w grze, jest kojarzony głównie z nią.

Jeśli kiedyś miana kultowej postaci świata gier doczeka się nasz polski Wiedźmin, a z pewnością na chwilę obecną ma taką szansę, to zapewne gracze spoza naszego kraju nie będą nawet pamiętać, że w oryginale jest to postać literacka. Niektórzy bohaterowie gier komputerowych stają się tak popularni, że przenikają do kultury popularnej.

Nie chodzi tutaj wyłącznie o pokazywanie ich w filmach czy pisanie o nich w książkach (takie praktyki są dość popularne). Ich wizerunki możemy również spotkać na koszulkach, w reklamach, a nawet na balach dla przebierańców – współcześnie można przebrać się nie tylko za Zorro czy Kopciuszka, ale również za Larę Croft czy Riddicka.

To, że kultowych bohaterów gier komputerowych można spotkać niemal na każdym kroku, świadczy o tym, że gry są w dzisiejszych czasach ogromnie popularne.

www.spafactory.pl