xbox-zone

Strefa dla graczy
Bohaterowie gier w popkulturze

Zdaje się, że powoli można zacząć się zastanawiać nad tym, czy gry komputerowe nie powinny być zaliczane do sfery kultury. Chociaż nie wszystkie, to jednak z pewnością niektóre tytuły mogą z powodzeniem do tego kandydować. Znajdziemy w nich przecież fabuły, których nie powstydziłby się dobry powieściopisarz, przepiękną grafikę czy też interesującą muzykę.

Są również tacy bohaterowie gier komputerowych, którzy już dawno przeniknęli do świata popkultury i określa się ich mianem kultowych. Bohaterowie gier komputerowych coraz częściej pojawiają się na przykład w filmach. Stało się tak tak nawet z z pozoru prymitywnymi postaciami, jakimi są Mario i Luigi.

Gry z nimi cieszyły się ogromną popularnością w latach dziewięćdziesiątych, chociaż z dzisiejszej perspektywy raczej nie można ich nazwać ciekawymi i chociażby dobrze wykonanymi. Z pewnością, można w ten sposób określić pozycje, w których pojawili się na przykład Riddick czy Lara Croft. Ich również mogliśmy zaobserwować na ekranach kin oraz w innych przestrzeniach.

Bohaterowie wywodzący się z gier pojawiają się nie tylko w filmach i kreskówkach. Znajdziemy ich także w książkach czy komiksach. Niekiedy ich wizerunki wykorzystywane są również przez specjalistów od reklamy.

Mało tego, ich stroje przywdziewamy również na balach dla przebierańców, podobnie jak stroje postaci z bajek, filmów i komiksów. Zdaje się więc, że przynajmniej w popkulturze gry komputerowe mają swoje miejsce. Świadczą o tym chociażby przytoczone wyżej argumenty.

https://warriorchairs.com/pl/product-category/sword/