xbox-zone

Strefa dla graczy
Bohaterowie gier w kulturze

Kultura zawsze miała to do siebie, że poszczególne jej płaszczyzny wzajemnie się przenikały. Wzajemne inspiracje, nawiązania czy też polemiki pomiędzy twórczością przeróżnych artystów znaleźć można praktycznie w każdym okresie historycznym.

Oczywiście, również dzisiaj takie tendencje są wyraźnie zauważalne. Czy gry komputerowe można zaliczyć do świata sztuki tudzież kultury? Trudno to jednoznacznie stwierdzić.

W dzisiejszych czasach najpopularniejsze postacie z gier komputerowych dość często stanowią inspirację dla różnego rodzaju twórców. Najwięcej tego typu motywów można spotkać chyba w kinie.

Również świat komiksu i świat gier ma ze sobą sporo wspólnego. W obu przypadkach inspiracje mają miejsce w obu kierunkach – na przykład, na podstawie gier kręci się filmy, a postacie z komiksów często pojawiają się w grach.

Niestety, trudno wskazać jakąkolwiek ekranizacje gry komputerowej, którą można by zakwalifikować do kategorii sztuki wysokiej. Są to zazwyczaj bardzo drogie produkcje, które wzbudzają zainteresowanie szerokiej publiczności.

Takie filmy niewątpliwie dostarczają rozrywki oglądającym je widzom, wśród których są nie tylko miłośnicy gier. Kultowe postaci z gier komputerowych obecne są w wielu elementach kultury masowej.

Możemy je nawet zaobserwować w niektórych reklamach, gdzie wykorzystuje się je tylko i wyłącznie do celów komercyjnych. Jako że gry komputerowe cieszą się niesłabnącą popularnością, to w przyszłości ich bohaterowie powinni coraz częściej pojawiać się w innych przestrzeniach.

warriorchairs.com