xbox-zone

Strefa dla graczy
Autocasco

Autocasco to forma ubezpieczeniowa, która nie jest obowiązkowa, właściciel samochodu może z takiej formy ubezpieczenia skorzystać, ale nie musi, jest to tylko i wyłącznie jego wybór w przeciwieństwie do wszystkim kierowcom znanej formy ubezpieczenia OC. To, że AC jest nieobowiązkowe nie oznacza, że jego koszt jest bardzo wysoki, bo to podobnie jak ta obligatoryjna forma uzależnione jest od wielu czynników.

Przede wszystkim ubezpieczony musi podać informacje dotyczące daty produkcji samochodu, marki, modelu, stażu posiadania prawa jazdy, ewentualnych kolizji, w których kierowca brał udział to, w jaki sposób samochód jest przechowywany to znaczy czy parkowany jest na zewnątrz czy też w garażu. Im dłuższy staż prawa jazdy, wcześniejsze ubezpieczenia, mniej kolizji tym wyższy rabat otrzymuje kierowca dostaje w ten sposób niejako nagrodę za bezszkodową jazdę oraz doświadczenie.

Aczkolwiek z drugiej strony im lepszy, droższy samochód tym wyższa cena ubezpieczenia, ponieważ w razie odszkodowania ubezpieczyciel ponosiłby wyższą kwotę niż w przypadku starszego samochodu.

24h/d Tyre services